mavi yolculuk

mavi yolculuk: Bir haftalık Örnek Rotamız

Mavi yolculuk için örnek rota hazırladık. İsterseniz ilham alabilirsiniz..​

Tekneye Geliş

Mavi Yolculuk başlıyor.  

Öncelikle Cumartesi öğlen saat 15:00 da tekneye binmek için saat 13 gibi Netsel Marina’da olup erzak alışverişi yapabilirsiniz. Bol bol su ve gerektiği kadar yiyecek içecek alışverişi yapmanızı öneririz. Mutfak ipuçlarını yazdığımız yazımıza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz;

YELKENLİ TEKNE TATİLİNDE MUTFAK!

İlk akşamı hem yorgunluk gidermek hem de deniz keyfine başlamak için en yakın koyda demirleyerek geçirmek iyi bir fikir olacaktır

Kumlubük

Kumlubük yat kulübü Marmarise en yakın mesafedeki koy, marinaya uzaklığı 7 deniz mili. Burada geceyi geçirirseniz eğer, akşam olunca Marmaris ışıklarını seyredebilirsiniz.

Kadırga Koyu

Sabah kahvaltıdan önce denize girmek adettendir. Ardından kahvaltı ve sonra Kadırga Koyuna geçebilirsiniz. Tur tekneleri gelmeden sakin yakalarsanız güzel bir koydur. Öğle saatlerinde demir alabalirsiniz.

Çiftlik Koyu

Öğleden sonra keyif yapmak ve akşam yemeği için Çiftlik koyu harika bir seçenek. Dilerseniz koyda restoranlar var ister teknede isterseniz orada yiyebilirsiniz. Veya alargada kalınarak günü burada tamamlayabilirsiniz.

Bozukkale (Loryma)

Tıpkı Datça Yarımadasının ucundaki Knidos gibi Loryma da önemli bir antik yerleşim yeridir. Bununla birlikte Yerli ve yabancı denizcilerin sevdiği bir bölgedir. Öncesinde Serçe koyu da var dilerseniz öncesinde oraya da uğrayabilirsiniz. Bozukkale koyunda her tarafta alargada kalmak mümkün. Hem de çok güzel restoranlar bulunuyor. Keyfini çıkarın. 

Söğüt

Gün batımıyla ünlü olan Söğüt hem denize girmek hem de erzak tamamlamak için çok uygun bir koydur. Koyda bağlanabileceğiniz, su ikmali de yapabileceğiniz tesis bulunmaktadır. Eğer tepelerine doğru çıkacak araç bulabilirseniz Manzara Restoran veya civarında belki de dünyanın en güzel gün batımını seyredebilirsiniz

Bozburun

Bozburunda çok güzel yat klüp restoranı var. Burada alargada kalacak çok yer bulunur veya Bozburun belediye marinada kalabilirisiniz. Üstelik tam şehrin ortasında her türlü ihtiyaç temin etmek mümkün. Ek olarak mazot ve pis su işlemleri için alt yapı mevcuttur. Gün batımı rengarenk bir görsel şölen sunar.

Hisarönü Körfezi

Dirsek bükü

Eski adı Ağıl Bükü olan Dirsek bükü çok büyük ve korunaklı bir koydur bir tane restoran var. Önünde iskelesi var ama pek yer burmak mümkün olmaz. Önceden rezervasyon yapılabilir. Bunun için ekibimizle görüşmenizi tavsiye ederiz. Teknelerin çoğunluğu alargada kalır.

Kocabahçe

Kocabahçe koyunda denizci dostu bir restoran ve bağlanacak iskele mevcuttur. Ayrıca tonozlar da vardır. 

Selimiye

Oldukça büyük bir sahil kasabasıdır. Selimiyede alargada kalabilirsiniz veya koyda bulunan restoran ve tesislerin iskelesine bağlanabilirsiniz. Aynı zamanda market alışverişi için de elverişli bir durak.

Bencik

Bencik koyu korunaklı güzel demir tutan ve keyifli bir koy. Ancak burada restoran yok ve tekneler alargada kalır. Bu koy tekrar Marmaris Netsel Marinaya dönmeden önceki son koy olabilir.

Hatırlatma!

2000 yılından itibaren koylarımızda ağaçlara tekne bağlamak yasaklandı. Üstelik Sahil güvenlik gezerek ağaca bağlanan teknelerin fotoğraflarını çekip cezai işlem uyguluyor. Keşke ceza uygulamalarına gerek kalmadan insanlar 50-100 tonluk teknelerini acımasızca ağaçlara bağlamasaydı. Nasıl bu kadar acımasız oluyor insanoğu anlamak mümkün değil.

Marmaris Datça Fethiye bölgesinde Mavi Tur: Örnek Rota yazımızda önerdiğimiz koylar gibi daha pek çok koy bulunuyor. Hepsini tabi bir haftada görmek mümkün değil. Ama basitçe bir rehber hazırlamak istedik. Şimdiden iyi tatiller dileriz. 

Mola Sailing Ekibi

mavi tur örnek rota
Mavi yolculuk ve denizde sürdürülebilir yaşam felsefemiz ile ilgili haberlerimiz için bizi sosyal medyada takip etmeyi unutmayın!

Rezervasyon için tıklayın..

Sign up for our mailing list and be informed about campaigns and opportunities!